.:Aktualności:.

<<<Lista podręczników >>>

>>>Wykaz podręczników na rok szkolny 2010/2011 pdf

Wykaz podręczników na rok szkolny 2010/2011 doc


 

 

<<<Miedzynarodowa Konferencja dla Dzieci w Subkowach >>>

>>>W sali gimnastycznej Gimnazjum w dniu 31 maja odbyła się Międzynarodowa Konferencja dla Dzieci, w której brali udział uczniowie szkół podstawowych z naszego powiatu. Główną atrakcją było spotkanie z amerykańskim atronauta dr Scott Parazynski, który posiada polskie korzenie. Mogliśmy się bardzo wiele dowiedzieć o lotach kosmicznych, jak też i o samym kosmosie, a także o pasjach związanych z wspinaczka wysokogórską naszego gości.

Drugim gościem była 9 -letnia Karolina Bugaj, która poprowadziła bardzo ciekawy wykład na temat Świata zwierząt.

Oba wystąpienia były w pełni multimedialne, do tego mieliśmy przerywniki artystyczne przygotowane przez zerówkę z Tczewa oraz uczniów naszego Zespołu Szkół. Pieczę nad organizacją miała pani wicedyrektor Bożena Wysocka i pan dyrektor Waldemar Pawlusek

Gościem Honorowym miał być pan Leszek Blanik niestety nie dojechał, ale obiecał że nas odwiedzi już w najbliższym czasie.

Nad konferencją czuwał komitet naukowy:
1. prof. dr hab. Edmund Wittbrodt, Politechnika Gdańska
2. Roman Liebrecht, GZP oddział Tczew
3. Iwona Guzowska, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
4. Teresa Skolimowska, Radna Sejmiku Wojewódzkiego
5. dr Henryka Szumilewicz, założyciel Language Laboratories
6. mgr Maciej Hofman, Language Laboratories Poland
7. dr Agata Hofman, Uniwersytet Gdański

 

 

<<<Dzień Ziemii >>>

>>> W dniu 5 mają całe Gimnazjum uczestniczyło w tradycyjnie zorganizowanym Dniu Ziemi. Wszyscy uczniowie wyruszali pod opieką wychowawców i opiekunów w marsz do Bukowca. Podczas przejścia zbieraliśmy śmieci znajdujące się przy trasach przemarszu (każda klasa miała nieco inną trasę). Dodatkowo każda klasa miała do wypełnienia określone zadania i polecenia, które były oceniane na samym końcu. Rywalizację klas wygrała II B przed III A i IB. W leśniczówce w Bukowcu czekało dla wszystkich ognisko i kiełbaski przez szkołę i Urząd Gminy.

 

<<<Dzień Patrona - Norwegia >>>

>>> W dniu 4 mają obchodzimy święto patrona szkoły, czyli Zjednoczonej Europy. W tym roku tematem przewodnim była Norwegia. Każda klasa przygotowała rożne informacje w postaci prezentacji, plakatów czy nawet filmików przybliżających ten kraj wszystkim kolegom. Oprócz informacji geograficznych o Norwegi mogliśmy zobaczyć zdjęcia przyrody, przegląd historii i tradycji oraz sławnych ludzi z tego kraju, a nawet coś zjeść. W szkole mieliśmy też sporo gazetek i plakatów dotyczących świąt obchodzonych w dniu 1, 2 i 3 mają - zwłaszcza Konstytucji Majowej. Uczniowie mogli, też sprawdzić swoją wiedzę - poprzez wypełnianie krzyżówek, za które czekały drobne słodkie nagrody.

 

<<<Testy Gimnazjalne >>>

>>>W dniach od 27 do 29 kwietnia 2010 nasi trzecioklasiści pisali testy gimnazjalne. Zaczęli od części humanistycznej, w drugi dzień zmierzyli się z częścią matematyczno - przyrodnicza, jako ostatni był egzamin z języka angielskiego. Jest to ważny egzamin w życiu ucznia dający przepustkę do szkół ponadgimnazjalnych.

<<<Fundacja Uśmiech Dziecka >>>

>>> Fundacja Uśmiech Dziecka po raz 15 zorganizowała koncert, z którego dochód przeznaczono jest stypendia dla najzdolniejszych uczniów ze szkół gminy Subkowy (25 kwietnia 2010). Tym razem prezes pan Szczepan Rajski zaprosił dwie gwiazdy. Pierwsza z nich był doskonale znany w naszym kraju mim Ireneusz Krosny, a druga ceniona piosenkarka i kompozytorka Krystyna Prońko. Wieczór koncertowy w Domu Kultury rozpoczął się występem młodzież naszych szkół. Potem wystąpili nasi znamienici artyści. Wydaje mi się nikt nie mógł być nie zadowolony z atrakcji tego wieczoru i już za rok tak samo licznie stawi się nasza widownia. Na końcu wszyscy mogli się spotkać i podyskutować przy kawie w budynku naszego Gimnazjum.

 

<<<Katyń - pamiętamy >>>

>>> W dniu 13 kwietnia - wtorek, odbył się kolejny apel, tym razem, upamiętniający mord stalinowski na naszych rodakach w 1940 roku. Straciliśmy wtedy około 22 tysięcy osób, a byli wśród nich m.in oficerowie, lekarze, naukowcy, duchowni. Zbrodnia ta przez wiele lat była otoczona mnóstwem niedomówień i kłamstw. Kiedyś nie uczono o niej w szkołach. Nasi uczniowie mogli usłyszeć tradycyjne wiersze o bohaterach z tamtych lat, ale też obejrzeliśmy edukacyjny film przygotowany przez historyków dotyczący tamtych czasów i wydarzeń. W 70-siątą rocznicę wspominanych wydarzeń, nastąpiła kolejna tragedia. Znowu ponieśliśmy jako naród wielką stratę, zawsze będziemy pamiętać o Katyniu!

 

<<<Uczciliśmy pamięć ofiar tragedii z Smoleńska >>>

>>>W poniedziałek dyrekcja naszego Gimnazjum zwołała uroczysty apel, aby upamiętnić tragedię narodową z 10 kwietnia 2010. Dyrektor Zespołu Szkół w Subkowach odczytał listę ofiar, które zginęły w katastrofie samolotu prezydenckiego. Wszyscy w skupieniu i zadumie wysłuchali, krótkich przemówień dyrekcji i przewodniczącego Rady Gminy. Minuta ciszy uczciliśmy pamięć pary prezydenckiej oraz towarzyszących im osób. W takich chwilach każdy czuje co to znaczy być Polakiem.

 

<<<Żałoba Narodowa >>>

>>>Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie zginęło w sobotę w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. O godzinie 8.56 czasu polskiego na lotnisku w Smoleńsku rozbił się rządowy samolot z polską delegacją. Agencje donoszą, że prezydencki TU 154 podczas lądowania zahaczył o drzewo. Maszyna wiozła najważniejsze osoby w państwie - m. in. parę prezydencką. Gubernator okręgu smoleńskiego podał, że wszyscy pasażerowi zginęli. Polacy lecieli na uroczystości związane z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej. "Takiego dramatu współczesny świat nie widział" - powiedział premier, Donald Tusk.

W związku z tą tragedią, Dyrekcja Zespołu Szkół w Subkowach apeluje aby wszyscy uczniowie przyszli na zajęcia lekcyje, w poniedziałek 12 kwietnia 2010 w strojach galowych.

Waldemar Pawlusek

 

<<<Rekolekcje Wielkopostne >>>

>>>Rekolekcje Wielkopostne w naszym Gimnazjum odbywały się w dniach 22-24 marca. Oprócz wymiaru czysto religijnego uczniowuie mogli spotkać się także z ciekawymi osobami i poznać ich doświadczenia życiowe. Każdy mógł coś znaleść dla siebie i odnieść do swojego życia i wzbogacić swoją wiedzę.

 

<<<Fundacja Uśmiech Dziecka - spotaknie z Lechem Wałęsą >>>

>>>Fundacji Uśmiech Dziecka, która w tym roku obchodzi 15-lecie swojej działalności zorganizowała tym razem imprezę o wymiarze historycznym a mianowicie otwarte spotkaniez Prezydentem RP, Lechem Wałęsą.

Prezydent najpierw odwidział Gimnazjum w Subkowach i dokonał wpisu do księgi pamiątkowej, następnie udał się do Domu Kultury na spotkanie z mieszkańcami gminy.

Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Subkowy Mirosław Murzydło witając zaproszonego gościa oraz wszystkich mieszkańców mówiąc "Naszą gminę odwiedzało już wielu zacnych gości - byli posłowie, ministrowie, był obecny Premier RP, był legendarny "Kurier z Warszawy" Jan Nowak Jeziorański - dziś swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent RP Lech Wałęsa".

W imieniu członków fundacji przemówił Waldemar Pawlusek - przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego i jednocześnie Dyrektor Zespołu Szkół w Subkowach mówiąc "Przez ostatnie 15 lat fundacja aktywnie uczestniczyła w życiu gminy. Nie ukrawamy, że inspiracją do naszej działalności było m. in. pańskie hasło "Bierzcie władze w swoje ręce".Właśnie za tę inspirację, za wyzwolenie wśród Polaków pozytywnej energii chcielibyśmy panu serdecznie podziękować. Przyjazd do gminy Subkowy świadczy o tym, że wielki człowiek docenia pracę w małej gminie o wielkich szlachetnych celach".

Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Gminy Jacek Lisewski, które podzielono na trzy bloki tematyczne: "Solidarność" wczoraj i dzisiaj; W trosce o Polskę; Polska we współczesnym świecie. Zgodnie z przyjętą konwencją słowo wstępne do każdego z bloków tematycznych wygłaszał ksiądz kanonik Feliks Kamecki. Wypowiedzi księdza Kameckiego rozwijał prezydent Lech Wałęsa. Mieszkańcy gminy, którzy tłumnie przybyli na spotkanie, mogli zadawać Lechowi Wałęsie pytania związane z tematem danego bloku.

Po zakończeniu spotkania Prezydent rozdał chętnym autografy.

 

<<<Euro 2012 z perspektywy Gdańska >>>

>>> Nasze Gimnazjum w dniu 11 marca 2012 odwiedził prezydent miasta Gdańska pan Paweł Adamowicz. Uczniowie mogli dowiedzieć się wiele o samej organizacji Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Myślę, że nie wielu z nas była świadomych jaki potężny, pozytywny wpływ dla naszego kraju, jak i naszej części Europy mają nadchodzące mistrzostwa. Gimnazjaliści mieli także możliwość zadawania pytań, dzięki, czemu dowiedzieliśmy się sporo o stadionie budowanym w Gdańsku oraz inwestycjach z tym związanych. Panu prezydentowi stolicy naszego regionu należą się spore podziękowania za spotkanie i przekazane treści. Na zakończenie pan Paweł Adamowicz zaprosił nas na otwarcie stadionu w Letnicy oraz wpisał się do naszej kroniki szkolnej.

 

<<<Zabawa Karnawałowa >>>

>>>W ostatnim dniu przed zasłużonymi feriami zimowymi w naszym Gimnazjum zorganizowano Zabawę Karnawałową. Oprócz dobrej muzyki i możliwości pokazania swoich umiejętności tanecznych były też inne aktrakcje - karaoke, konkursy z nagrodami. Do szkoły wracamy 1 marca, a teraz wszystkim życzymy wypoczynku!

 

<<<Podsumowanie pierwszego semestru >>>

>>>Samorząd szkolny wraz z Dyrekcją i opiekunami przygotował podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2009/2010. Mogliśmy dowiedzieć się m.in: jakie średnie mają poszczególne klasy, kto jest najlepszy w szkole, jaka była frekwencja itp.

Na największe słowa uznania załugują:

Joanna Szyszkowska - średnia 5,31 i wzorowe zachowanie

Tomasz Kwaśniewski - średnia 5,28 i wzorowe zachowanie

 

<<<II Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglosaskich "Culture Genius". >>>

>>>Dnia 1 lutego 2010 roku komisja w składzie: Sylwia Danielczuk i Natalia Rojewska przeprowadziła II Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglosaskich "Culture Genius". Konkurs miał formę testu pisemnego, do którego zaproszone gimnazja mogły zgłosić po trzech uczniów. Uczniowie mieli 90 minut na napisanie testu.

Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła trzech laureatów:

I miejsce Dorota Błeńska-Gimnazjum nr 3 w Tczewie

II miejsce Agata Gierańska-Gimnazjum nr 1 w Tczewie

III miejsce Damian Manuszewski-Gimnazjum nr 1 w Tczewie

Komisja wyróżniła 2 osoby:

Mariannę Klein i Joannę Szyszkowska z Gimnazjum im.Zjednoczonej Europy w Subkowach

Wręczenie cennych nagród(programów multimedialnych, słowników oraz książek do nauki języka angielskiego) odbyło się tego samego dnia w budynku szkoły.

Nauczycielom, którzy przygotowali laureatów i osoby wyróżnione wręczono dyplomy za wkład pracy włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

 

<<<Próbne Testy Gimnazjalne >>>

>>>W dniach od 13 do 15 stycznia uczniowie III klas naszego Gimnazjum pisali próbne Testy Gimnazjalne. Tradycyjnie zaczęło się od części Humanistycznej, poprzez Matematyczno - Przyrodniczą i kończyliśmy Językiem angielskim.

 

 

<<<Wesołych Świąt >>>

>>>Jasełka szkolne odbyły się we wtorek 22 grudnia w Domu Kultury. Przygotowaniem zajęła się młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej. Bardzo ciekawe świateczne widowisko zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzymy wszytskim rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, pracownikom Zespołu Szkół w Subkowach!!!

 

<<<Kolędy >>>

>>>Koncert kolęd zorganizowany w poniedziałek 21 grudnia oraz wigilie klasowe wprowadziły całe gimnazjum w nastrój świąteczny. Śpiewały poszczególne klasy jak i nauczyciele. Konkurs wygrała klasa III B - oceniane był nie tylko wykonanie, ale trzeba było się też wykazać wiedzą i znajomościa świąt w różnych krajach.

 

<<<Zebranie z rodzicami >>>

>>>W dniu 16 grudnia o godzinie 16:00 w Gimnazjum odbędzie się zebranie rodziców uczniów naszej szkoły. Wśród poruszanych tematów będą m.in przewidywane oceny semestralne oraz kalendarz dalszej części roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy!

Najbliższy kalendarz:

  • Wywiadówka - 16-12-2009 o godznie 16:00 (zaczynamy od spotkania z pedagogiem)
  • 23-12-2009 do 03-01-2010 - przerwa świąteczna
  • 13-01-2010 do 15-01-2010 - próbne testy gimnazjalne
  • 19-01-2010 ostateczne wystawienie ocen z I semestru roku szkolnego 2009/2010
  • 01-02-2010 - oficjalne rozpoczecie II semestru
  • 15-02-2010 do 26-02-2010 ferie zimowe

 

<<<Profilaktyka antyalkoholowa i antynarkotykowa >>>

>>>14 grudnia gościliśmy duet muzyków z trójmiasta, którzy w bardzo ciekawy oryginalny sposób przdstawili skutki uzależnień. W dialogu z uczniami przeplatanym muzyką pokazywali fatalne skutki dla człowieka i jego otoczenia używania narkotyków oraz alkoholu. Ten dość ciekawy przekaz napewno dotarł do niejegnego młodego człowieka i zmusił do refleksji.

 

<<<Profilaktyka wirusa HIV >>>

>>>Pedagog szkolny wraz z szkolnym kołem PCK zorganizowało spotkanie z uczniami dotyczące AIDS. Zostało to zorganizowane w ramach Światowego Dnia (Walki z) AIDS, który jest obchodzony 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Uczniowie mogli uzupełnić swoje informacje oraz wiedzę z zakresu proflaktyki wirusa HIV. Całość uzupełniały przerywniki muzyczne wykonywane przez naszych artystów.

 

<<<Otrzęsiny klas pierwszych >>>

>>>Co roku pierwsze klasy przechodzą, test czy dorośli już do miana gimnazjalisty. Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli przygotował  kilka konkurencji, które miały pokazać pomysłowości i skrawność naszych  uczniów i wyłonić najlepsza klasę pierwszą. Impreza odbyła się na jednej z godzin lekcyjnych w dniu 19 listopada i była tematycznie związana z morzem. Wśród konkurencji mieliśmy: stworzenie plakatu i motta klasy, szukanie skarbu ukrytego w budynku gimnazjum, piracki taniec, jedzenie na czas czy tatuowanie wychowawców itp. Wszystko bacznie obserwowało czteroosobowe jury i punktował każda z konkurencji. Turniej wygrała klasa I B. Gratulacje GIMNAZJALIŚCI - pokazaliście, że potraficie dobrze się bawić i współpracować - oto kilka zdjęć:

 

<<<11 listopada >>>

>>>Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, "dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego" w 1918 po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989.

Wszyscy to wiemy, ale inscenizacja w naszym Gimnazjum zawsze ma swój niepowtarzalny charakter, który wpędza nas w zadume i refleksję. Ceńmy to co mamy...

 

<<<Wspomnienie Jana Pawła II >>>

>>>Papież Polak - wszystko zaczęło się w Wadowicach. Każdy z nas nosi w sercu pamięć o Janie Pawle II jako jednym z najwspanialszych Polaków, ale też iludzi. W październiku uroczystym apelem wspomnieliśmy postać i słowa tego wielkiego człowieka.

 

<<<Dzień Edukacji Narodowej >>>

>>>Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w tym roku 13 października. Jak zawsze to pora na pewne podsumowania i refleksje. W spotkaniu uczestniczyli włodarze Gminy Subkowy i przedstawiciele Rady Rodziców oraz Ośrdka Zdrowia. Były podziękowania, kwiaty oraz stypendia za wyniki w nauce od Fundacji Uśmiech Dziecka wręczane przez pana Zdzisława Makowskiego. Podsumowany został też Turniej im. Karola.

 

<<<I Turniej im. Karola >>>

>>>3 Października na sztucznej murawie w Małej Słóńcy został rozegrany I Turniej im. Karola. Uroczystość otworzyła mama Karola i dyrektor Waldemar Pawlusek. Do zawodów przystąpiły cztery zespoły z naszego gimnazjum w mieszanych składach. Niestety pogoda nie była zbyt łaskawa (zimno), ale uczestnikom to nie przeszkadzało. Po zaciętej walce turniej zwycięzyła reprezentacja III C - gratulacje. Mamy nadzieję, że to początek cyklicznej imprezy, która będzie się rozwijała.

 

<<<Anna Rzepczyk - Mistrzynią Polski >>>

>>>Na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce rozgrywanych pod koniec września w Zamościu uczennica naszej szkoły Anna Rzepczyk (III A) zdobyła złoty medal w skoku w dal z rezultatem 5,40 m (rekord życiowy). Trenerem Ania jest pan Tadeusz Galiński (Sambor Tczew),a nasza mistrzyni zajmuje się lekką atletyką na poważnie dopiero od roku i ośmiu miesięcy. Sport wymaga jednak sporo poświęceń - dojazdy na treningi cztery razy w tygodniu do Tczewa, plus zawody to sporo czasu, który potrafi znaleźć i efektywnie wykorzystać. Należy także dodać, iż na Gimnazjadzie Wojewódzkiej w Słupsku nasza "złota dziewczyna", także wygrała w skoku w dal nie pozostawiając złudzeń, kto jest najlepszy, rywalkom z rezultatem 5,28 m. Ania osiąga także bardzo dobre wyniki w biegach - zwłaszcza na 100 metrów. Życzymy dalszych skucesów i czekamy na kolejne medale.

Anna Rzepczyk

 

<<<Nowy Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego >>>

>>>Przewodniczącym, a właściwie przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2009/2010 została Daria Sarkowicz uczannica klasy 2 D. Gratulacje !!!

 

<<<Zmian czasu dzwonków w szkole >>>

>>>W związku z problemami z punktulalnym dowozem uczniów do szkoły w dniu 3 października nastapi zmiana rozkładu czasowegop godzin lekacyjnych.

 

1 LEKCJA 8 :00 - 8 :45

2 LEKCJA 8 :55 - 9 :40

3 LEKCJA 9 :50 - 10 :35

4 LEKCJA 10 :45 - 11 :30

5 LEKCJA 11 :45 - 12 :30

6 LEKCJA 12 :45 - 13 :30

7 LEKCJA 13 :40 - 14 :25

8 LEKCJA 14 :30 - 15 :15

 

<<<I Turniej im. Karola >>>

>>>I Turniej im. "Karola" - piłki nożnej - o dbędzie się 3 października 2009r. (sobota) o godz.10:00 na boisku szkolnym (sztruczna nawierzchnia) w Małej Słońcy. Liczymy na dużą frekwencje!!! Proszę o zapoznanie się z zasadami - ZASADY

 

<<<Sprzatanie Świata >>>

>>>Tradycyjnie, po wakacjach w trzeci weekend września organizowany jest światowy dzień "Sprzątania świata". Również na terenie naszej gminy 18 września 2009 r. (piątek) przy udziale dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Subkowach oraz Szkoły Podstawowej w Małej Słońca po raz kolejny przystąpiliśmy do tej światowej akcji. Uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców w godz. od 9.30 do 11.00 zbierali porzucone odpady z terenu gminy Subkowy. Zachęcamy również do przeglądania stron o tematyce ekologicznej: www.naszaziemia.pl, www.ziemianarozdrozu.pl, www.recykling.pl

Plakat - PIĘĆ ZŁOTYCH ZASAD

 

<<<Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 >>>

>>>W tym roku początek nauki, czyli 1 września 2009 przypadł we wtorek. jak zawsze rozpoczęliśmy od przemówienia Dyrektora Szkoły Waldemara Pawluska i Wójta naszej Gminy Mirosława Murzydło. Chwila ciszy uczciliśmy pamięc ofiar II wojny światowej.

Po wszystkim wicedyrektor Jerzy Krzebietke wprowadził już brać w szkolną w nowy rok, krótkim opiem zamian i zadań na nadchodzący rok szkolny. Mamy cztery nowe klasy pierwsze:

IA - wychowawca - Sylwia Danielczuk

IB - wychowawca - Natalia Rojewska

IC - wychowawca - Aneta Juwa

ID - wychowawca - Damian Ostrowski